DRAAMA 2007 1. - 8. september Tartus

DRAAMA 2007 teated

Publikul on festivalil DRAAMA 2007 võimalus kuulda nelja etendust ka vene keeles

29.08.2007
DRAAMA 2007

Sel nädalal algava festivali DRAAMA 2007 programmis on venekeelne „Lõikuspeo tantsud“, sünkroontõlke abil saab vene keeles kuulda etendusi „Keisri hull“ (Ugala Teater), „Väga lihtne lugu“ (Eesti Nukuteater) ja „Voldemar“ (Eesti Draamateater).

Põhja-Iiri näitekirjaniku Brian Frieli „Lõikuspeo tantsud“ on Vene teatri etendus, mis räägib tantsu keelest - kunagi võitlesid inimesed tantsides oma hirmudega ning vaatasid nii tulevikku. Mihhail Feigini lavastus on publiku ees 7. septembril kell 16 Vanemuise väikeses majas.

Eesti Nukuteatri „Väga lihtne lugu“ etendub Sadamateatris 3. septembril kell 16. Jevgeni Ibragimovi lavastus rõhutab, et kõik siin maailmas on oma olemuselt ühtne – nii inimesed, loomad kui hinged.

Ugala „Keisri hull“ on kavas 4. septembril kell 17 Vanemuise suures majas. Eesti kirjanduse suurmeistri Jaan Krossi tuntuima teose on lavale toonud Peeter Tammearu ja Jaak Allik.

Eesti Draamateatri „Voldemari“ on võimalus näha Vanemuise väikeses majas 6. septembril kell 16. Lavastuse tegevus toimub 1955 aastal Nõmme rongis ja selle aluseks on aluseks Voldemar Panso mälestused, artiklid ja päevikud.

Sünkroontõlget saavad soovijad kuulata kõrvaklappidest, mida on piiratud arv.