DRAAMA 2007 1. - 8. september Tartus

DRAAMA 2007 teated

Festivalil DRAAMA 2007 etendub kuus uut lavastust

14.08.2007
DRAAMA 2007

Tänavuse festivali DRAAMA üheks eripäraks on suur hulk esietendusi. Festivali programmis on kuus esietendust viiest Eesti teatrist.

Mikk Mikiveri 70. sünniaastapäeval 4. septembril esietenduvad „Vaikne muusika“ (Eesti Draamateater) ja ooper „Tosca“ (Teater Vanemuine). „Vaikne muusika“ on Lars Noréni näidend heaoluühiskonna peresuhetest, mille lavastamine oli Mikiveril plaanis, septembris toob selle lavale Priit Pedajas. „Tosca“ etendus Mikiveri käe all esmalt 1995. aastal, nüüd on lavastuse taastaja toonane kunstnik Ervin Õunapuu.

Veel esietendub DRAAMA 2007 raames 4. septembril Pärnu Teater Endla „Kajakas“, mille lavastaja on Andres Noormets. Anton Tšehhovi näidend „Kajakas“ on ka lähtekohaks DRAAMA konverentsile „„Kajaka“ lend üle eesti teatri pesa.“ 7. septembril.

Festivali võistlusprogrammis on Kuressaare Linnateatri esietendus „Loomaaialugu“.  Edward Albee näidendi lavastab Egon Nuter, kaasa lööb ka Aleksei Turovski.

Teater Vanemuise lavastus „Suurema kurbuseta“ esietendub 3. septembril. Reko Lundani Soome perekonna loo rääkiva näidendi lavastaja on Ingo Normet.

Sihtasutusel Eesti Teatri Festival esietendub DRAAMA raames 7. septembril „Õnnelikud päevad“, mille lavastajana teeb kaasa Margus Kasterpalu. Samuel Becketti näidendil põhinevas lavastuses mängivad Rita Raave ja Enn Põldroos või Aleksander Eelmaa.


Eesti Teatri Festival DRAAMA 2007 toimub 1.-8. septembrini põhirõhuga Tartus. Festivalil on kokku 52 etendust Eesti teatritest, mis jagunevad põhiprogrammi, laste- ja noorteprogrammi ning tantsuteatri programmi. Igast teatrist kandideerib lavastus rahvusvahelise žürii poolt väljaantavatele preemiatele. Lisaks toimuvad arutelud teatrist ja konverents, kontserdid, filmiseansid, avatakse kolm näitust ja avatud on festivali klubi.