DRAAMA 2007 1. - 8. september Tartus

Artiklid festivalist

Sügisese festivali Draama piletid juba otsakorral

21.07.2007
Tiiu Laks, EPL Laupäev

1. septembril algava Draama festivali piletid on müügis. Varasemate aastate kogemus on näidanud, et viimasele hetkele ei tasu piletiostu jätta. Juba praegu on näiteks välja müüdud festivali võistlusprogrammis osaleva Linnateatri etenduse “Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4” piletid, harva Tartut külastava NO-teatri “GEP ehk Gorjatsˇije estonskije parni” kahe etenduse ja Von Krahli “Kajaka” piletid.

Krahli “Kajakale” sekundeerib muide Endla teatri “Kajakas”, mille on lavastanud Andres Noormets ning mida ei saa samuti liigitada päris traditsioonilise teatri alla. Samuti pole enam saada pileteid Linnateatri etendustele “Kivid sinu taskutes” ega ka Tallinnas Viru keskuse mängukohas pidevalt välja müüdud VAT teatri “Meeste varjupaigale”.

Eelmisel aastal Draamateatrit esindanud “Adolf Rühka lühikesele elule” järgneb sellel aastal populaarne “Voldemar”, mille pileteid ei ole paraku samuti enam saada. Suveetenduse “Kodukoht” kolib Draamateater festivali kolmeks päevaks lähemale – Keila-Joa mõisast Alatskivi lossi, üheks neist päevadest on veel võimalik piletit osta.

Lisaks sellele ja Linnateatri etendusele toimub festivalipealinnast Tartust väljas, lausa Tallinnas ka Nukuteatri uuslavastus “Bullerby lapsed”, mille Tartu–Tallinna–Tartu bussisõitu sisaldavad piletid on otsas, kuid kuuldavasti on veel saada üksikuid tavapileteid.