DRAAMA 2007 1. - 8. september Tartus

Mikk Mikiveri päev

Teisipäev, 4. septembers

4. septembril 2007 möödub 70 aastat Eesti teatri suurkuju Mikk Mikiveri sünnist. DRAAMA 2007 pöörab sel päeval pilgu meistri elule, tööle ja panusele meie ühisesse kultuurilukku.

Kell 12:00 linastub Athena Keskuses Rein Raamatu film "Mikk". Osta pilet varakult siit.

Film kerib vähehaaval meie ette eesti teatrilegendi Mikk Mikiveri elu. Sõna saab suur hulk inimesi: sugulasi, kolleege, sõpru. Haaratud on kogu Mikk Mikiveri geograafia, kaasa arvatud Venemaa (hiljutine Venemaa kultuuriminister Mihhail Shvõdkoi oli Mikiveri lähedane sõber) ja Soome (seal tegi ta koostööd kultuuriheeroste Rauni Molbergi ja Kalle Holmbergiga).

Teater Vanemuine toob uuesti publiku ette Mikk Mikiveri ooperi "Tosca", mis etendub 4. septembril kl 20 Vanemuise väikeses majas. Lavastuse taastaja on Ervin Õunapuu.

Samuti saab DRAAMA 2007 raames näha Eesti Draamateatri lavastust "Vaikne muusika". Priit Pedajase lavastus on pühendatud Mikk Mikiverile, kellel oli „Vaikse muusika” lavastamine plaanis.

 

Päeva lõpetab keskööl Athena Keskuse kinosaalis mälestusõhtu "Meenutusi koostööst Mikk Mikiveriga", kus laulab Tõnis mägi ja sõna saavad Guido Kangur ja Ervin Õunapuu. Õhtut juhib Margus Kasterpalu.